media

wirtualnemedia.pl/  |  Adam Torchała: z Bankier.pl do Far From Home

Do zespołu firmy Far From Home dołączył Adam Torchała, będzie odpowiadał za relacje inwestorskie. Poprzednio pracował w Bankier.pl i „Pulsie Biznesu”.

strefainwestorow.pl  |  Far From Home podsumowuje II kwartał 2021 roku

W drugim kwartale 2021 Far From Home przeprowadził Emisję akcji serii F o wartości ponad 3 mln zł, dzięki której zapewnił sobie fundusze na rozwój i promocję nadchodzącego tytułu. Jednocześnie był to okres znaczących wzmocnień w zakresie kompetencji biznesowych spółki. Do Rady Nadzorczej dołączyli Paulina Kwiecińska – Business Development & Investments w Tencent i Head of Business Development w spółce Untold Tales oraz ekspert giełdowy i inwestor Konrad Ryczko.

StockWatch.pl  |  W Project Oxygen już na starcie dostarczymy dużo zróżnicowanego kontentu

Gośćmi piątkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl byli przedstawiciel Far From Home: Andrzej Blumenfeld i Paweł Jawor. Tematem spotkania organizowanego w ramach projektu Gaming na Giełdzie VI było podsumowanie dotychczasowej działalności oraz omówienie najbliższych planów spółki.

Gram.pl  |  Świat ogarnięty przez pył. Far From Home pokaże jak przeżyć

 Nie często w Polsce zbiera się grupa tak doświadczonych ludzi z jasną i klarowną wizją przyszłości. Debiutancka gra jeszcze nie została oficjalnie zapowiedziana, ale już teraz da się w niej dostrzec ogromny potencjał. To nie będzie kolejny survival. Widać w tym projekcie wizję i chęć stworzenia czegoś nietuzinkowego

Polskigamedev.pl  |  Czy istnieje życie po Techlandzie?

Istnieje! Doskonale wiedzą o tym przedstawiciele Far From Home. Andrzej Blumenfeld i Paweł Jawor dzielą się szczegółami na temat Project Oxygen, a więc projektu, który ma rzucić wyzwanie Subnautice i Green Hellowi w podcasie przygotowanym przez PolskiGamedev.pl .

Gram.pl  |  Wschodzące perełki

Zespół to prawdziwi weterani (piszę o tym przy każdym studiu, bo to kluczowa informacja) z doświadczeniem przede wszystkim w Techlandzie (siedziba spółki mieści się we Wrocławiu), którzy szukają swojej szansy w segmencie AA+. Pierwszy tytuł ekipy Far From Home to survival Project Oxygen (tytuł roboczy). Świat w wyniki katastrofy ekologicznej pokryła gruba warstwa pyłu.

Parkiet.com  |  Czy branża gier jest przygotowana na zmiany na Steam?

Bardzo pozytywnie zmiany ocenia Andrzej Blumenfeld, prezes Far From Home. – W nowej formie gracze będą mieli większą szansę na to, że gra, którą dodadzą do swojej wishlisty, faktycznie powstanie – mówi. 

Strefainwestorow.pl  |  63 spółki, które planują debiut na NewConnect w 2021 r.

W tym roku na NewConnect wybiera się wyjątkowo liczne grono spółek. Aż 63 firmy zadeklarowały chęć wejścia na rynek alternatywny, a kilka kolejnych w następnych latach. Szykuje się więc bardzo ciekawy rok na giełdzie.

Bankier.pl  |  Debiuty na GPW w 2021 r.

Rok 2021 może być najlepszym od lat pod względem liczby debiutów na polskiej giełdzie. Przedstawiamy listę ponad 30 producentów gier, którzy planują debiut na GPW lub NewConnect w najbliższym czasie.

StockWatch.pl  |  8 spółek z branży gamedev i IT, które idą giełdę

Zainteresowanie producentów gier i spółek technologicznych debiutem na GPW jest olbrzymie, czego dowodem jest grudniowa edycja GPW Innovation Day, organizowana przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, cc group oraz Strict Minds. Organizatorzy zarezerwowali cały jeden dzień tylko na prezentacje spółek z sektora gamedev i IT. W sumie drugiego dnia o biznesie, powstających grach i planach […]

Parkiet.com  |  CD Projekt nie pociągnął innych studiów w dół

Rok 2021, a także kolejny, to przede wszystkim weryfikacja możliwości nowych konsol.
– Liczymy, że w najbliższych latach takie tytuły jak „God Of War: Ragnarok”, „Horizon Forbidden West” czy niezapowiedziana jeszcze produkcja od studia Naughty Dog wskażą kierunek dla branży, a także odpowiedzą na pytanie, czego się spodziewać po nowej generacji konsol – mówi Andrzej Blumenfeld, prezes Far From Home. Dodaje, że dla jego studia nadchodzący rok zapowiada się bardzo intensywnie. Trwają prace nad grą „Project Oxygen” oraz przygotowania do debiutu na NewConnect

StockWatch.pl  |  Far From Home wsród 12 ciekawych spółek

Redakcja Stockwatch.pl wymienia spółkę Far From Home wśród 12 ciekawych firm udających się na NewConnect – zapraszamy do lektury!

ISBtech.pl  |  Far From Home rozwija studio i pierwszy autorski projekt

Po oficjalnym zaprezentowaniu spółki w prasie gamingowej, krajowej i zagranicznej, pojawiło się ponad 140 publikacji opisujących grę oraz studio Far From Home. W międzyczasie do zespołu dołączyli kluczowi specjaliści w zakresie marketingu i komunikacji. Spółka osiągnęła też kolejny produkcyjny milestone, kończąc etap draft-demo.

Cyfrowa.rp.pl  |  Ciemna strona producentów gier.

Prezes Far From Home, Andrzej Blumenfeld, wypowiedział się na temat ciemnej strony crunchu i jego skutków  dla portalu Rzeczpospolita. 

StockWatch.pl  |  Inwestowanie w premium gaming

Inwestowanie w premium gaming Konferencja online: Rola preprodukcji w procesie tworzenia gier premium indie.  Produkcja jest jednym z ostatnich etapów całego procesu tworzenia gier. Obserwujemy częstą praktykę przedwczesnego przystępowania przez zespoły do tego etapu. Może się wydawać, że takie podejście skraca czas wytworzenia produktu, ale zdarza się jednak, że decyzja ta wywiera efekt odwrotny. Finalnie […]

GamesRadar.com  |  Project Oxygen w Official PlayStation Magazine

Finałem ogloszenia przez spółkę Projektu Oxygen była publikacja w Official PlayStation Magazine. Poniżej przedstawiamy strony opisujące nasz projekt oraz Spółkę.  

StockWatch.pl  |  Far From Home chce wejść na NewConnect w II kwartale 2021 r.

Project Oxygen to robocza nazwa pierwszej gry wrocławskiego studia Far From Home. Zespół pracuje nad zaawansowanym symulatorem przetrwania w postapokaliptycznym świecie. Studio chce dołączyć do czołówki firm notowanych na giełdzie.

GamesIndustry.biz  |  Polish studio Far From Home launches with close-to-home support network

CEO Andrzej Blumenfeld explains why the „AA+” development studio is using alternative stock exchange NewConnect to support big ambitions